Библиотека - вести

Активности Сеоске библиотеке школе у Висоци "Вук Алексић"

Библиотека школе у Високој је основана, уређена и опремљена уз помоћ и дарове племенитих људи. Поклањали су појединци, установе, предузећа ... Уз страх да ће неко сигурно бити изостављен, неки од њих су: Мики Јевремовић, Теленор, Вечерње новости, Народна библиотека Србије, Вера Александрић, Жанка Александрић, Српска књижевна задруга, Јована Папан, Службени гласник, Народни музеј у Београду, Неђо Ковачевић, Љубивоје Ршмовић, Ивана Драгићевић, Љубе Гила из Ариља – целокупну кућну библиотеку, Љубинка Лукић из Београда – целокупну кућну библиотеку, Драгана Соколовић из Краљева, Народна библиотека "Стефан Првовенчани" Краљево, Библиотека Ариље, Немања Мутавџић, Душица Петровић из Београда – целокупну кућну библиотеку, Блиц, Институт "Др Јосиф Панчић", Дом "Петар Радовановић" Ужице, Милица Живић и многи други.

Лого Министарства просвете

Висока, 9. октобар 2020.

Поклон књиге Института "Др Јосиф Панчић"

Од данас је Сеоска библиотека "Вук Алексић" школе у Високој богатија за веома вредан комплет књига, дар Института "Др Јосиф Панчић". Књиге је уручио директор Института, Драгоја Радановић.

Висока, јануар - јун 2019.

Kонкурс "Извори духовног богатства"

Сеоска библиотека школе у Високој "Вук Алексић" је заједно са АРЛЕММ-ом организовала литерарни конкурс "Извори духовног богатства". За најбоље радове су проглашени: песма Јелене Раковић и прича Сузане Милутиновић. Изабрани радови публици биће представљени АРЛЕММ-у 2019.

Поклон књиге

Висока, јул 2018.

Поклон института "Др Јосиф Панчић"

Институт "Др Јосиф Панчић" из Београда поклонио је веома вредан комплет књига Сеоској библотеци школе у Високој "Вук Алексић". Дар је уручио директор Института Драгоја Радановић.

Мали читаоци

Висока, 13. Фебруар 2018.

Још један поклон за библотеку

Из дана у дан, полице библиотеке у Високој су све шареније и богатије најразноврснијим насловима од дела класичних писаца до најновијих наслова светских и домаћих аутора, захваљујући добровољним прилозима све бројнијих пријатеља наше школе, појединаца и институција.

Поклон библиотеци

Висока, 27. јануар 2018.

Љубивојева "Беле пчела" у Високој

Љубивоје Јовановић, академски сликар и писац из Ариља, посетио је височку школу поводом свестосавске свечаности и том приликом даровао библиотеци "Вук Алексић" своје недавно објављено тротомно дело "Бела пчела".

Поклон библиотеке из Краљева

Висока, 20. април 2016.

Поклон библиотеке из Краљева

Школско сеоска библиотека "Вук Алексић" у Високој добила је поклон од Народне библиотеке "Стефан Првовенчани" из Краљева. Поклон се састојао од великог броја квалитетних књига. Књиге је у Високу допремила Јелисавета Лазић, директор Народне библиотеке Ариље.

Поклон портала "Детињарије"

Висока, 8. септембар 2015.

Поклон портала "Детињарије"

Нова школска година је дивно почела за библиотеку и школу у Високој. У школу је стигао поклон који је у својој акцији обезедио портал Детињарије.

Радови на градњи библиотеке

Висока, октобар 2013.

Акција "Књига за свакога"

У школи у Високој, омладина, мештани, ученици и наставници, завршавају радове на опремању библиотеке чије ће услуге, осим школе, користити и мештани Високе и околних села.

Сређивање фонда књига

Висока, јун 2012.

Опремање библиотеке у школи у Високој

Донацијом Мома Плазинчића почела адаптација простора за библиотеку у школи у Високој. Овом акцијом ће се повећати доступност књига које поседује ова школа, како ученицима тако и мештанима.

Поклон Народне библиотеке Србије

Висока, 13. октобар 2011.

Поклон Народне библиотеке Србије

Школа у Високој је, од Народне библиотеке Србије, добила на поклон преко 150 квалитетних и занимљивих књига. Оне ће бити смештене у школску библиотеку и на располагању ученицима, омладини и мештанима.